fbpx

Swingové Léto

 

Swingové léto v Ostravě potrvá od 19. 6. do 25. 9. 2021. Program zahrnuje: 13 koncertů, 18 tančíren, 4 školy swingu s hlídáním dětí, 3 workshopy. Vstupenky budou v prodeji na místě u vstupu na akci. Předem si můžete zakoupit online permanentky na swingový víkend  –  Swing City Ostrava.

Bližší informace k programu najdete na: Swingové léto

Realizuje Kulturně sportovní spolek Elegant ve spolupráci s Jazz Monkeys. Dále se na akci podílí spolek Swingville a klub Swing Cafe. Za finanční podpory: Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Ostrava-Jih, Městského obvodu Slezská Ostrava.

 

Čaj o páté v Družstvě, aneb slavíme 100 let Družstva

19. 6. Ostrava-Zábřeh
Oslavy 100 let Družstva, k tanci a poslechu hraje orchestr Gangsters of Swing. Součástí programu bude swingové vystoupení a tančírna.

Od kavárny k vinárně

6. 7. Ostrava
Projížďka na historických kolech mapující historii ostravských kaváren a vináren. Zakončená swingovou tančírnou pro rodiny s dětmi. Hlídání a občerstvení zajištěno!

Promenáda v Jubilejní kolonii

17. 7. Ostrava-Jih
Přehlídka historických velocipedů, dobový bar, skvělý orchestr Dolbend, který doprovodí ostravští swingaři svým vystoupením plným energie. Následovat bude večerní tančírna.

Výškovické swingování

7. 8. Ostrava-Výškovice
Živá hudba, vystoupení, workshop, tančírna.

Swingový kinematograf pod zámkem Zábřeh

14. 8. Ostrava-Zábřeh
Promítání swingových filmů, přednáška o historii swingu a jeho nejvýraznějších hudebních a tanečních představitelích. K tanci a poslechu hraje úžasný orchestr Gangsters of Swing, základní kroky vás naučí ostravští swingaři a můžete se těšit na skvělá swingová vystoupení.

Kolonáda

28. 8. Moravská Ostrava
Velkolepá retro akce bude probíhat v centru města podél řeky Ostravice. Můžete se těšit na vyjížďku na historických velocipedech zakončenou tančírnou pro rodiče s dětmi. Hlídání dětí i občerstvení zajištěno. A vy si můžete naplno užít zvuky živé hudby a naučit se základy swingu.