fbpx

Rozvrh

Registrace na pravidelné šestitýdenní kurzy je otevřená do 11.9. 2021. Neváhej a chyť si své místo!

Jaké kurzy nabízíme

Monday
DK Poklad
Lindy Hop Začátečníci 19:00 - 20:00 Dario & Zuz
Solo Charleston začátečníci 20:10 - 21:10 Dario & Zuz
Tuesday
Swing Cafe
Collegiate Shag Pokročilí 18:00 - 19:00 Dario & Zuz
Lindy Hop Pokročilí - Charleston 19:10 - 20:10 Dario & Janča
Wednesday
DK Akord
Solo Charleston začátečníci 19:00 - 20:00 Dario
Lindy Hop Začátečníci 20:10 - 21:10 Adam & Janča
ZŠ Waldorf
Swing Kids 16:00 - 17:00 Dario & Zuz
Thursday
DK Akord
Collegiate Shag začátečníci 18:00 - 19:00 Dario & Zuz
Swing Dances 19:10 - 20:10 Dario & Zuz
Blues Začátečníci 20:20 - 21:20 Dario & Zuz

Monday

DK Poklad

  • Lindy Hop Začátečníci Učitelé: Dario & Zuz 19:00 - 20:00
  • Solo Charleston začátečníci Učitelé: Dario & Zuz 20:10 - 21:10

Tuesday

Swing Cafe

  • Collegiate Shag Pokročilí Učitelé: Dario & Zuz 18:00 - 19:00
  • Lindy Hop Pokročilí - Charleston Učitelé: Dario & Janča 19:10 - 20:10

Wednesday

DK Akord

  • Solo Charleston začátečníci Teacher: Dario 19:00 - 20:00
  • Lindy Hop Začátečníci Učitelé: Adam & Janča 20:10 - 21:10

ZŠ Waldorf

  • Swing Kids Učitelé: Dario & Zuz 16:00 - 17:00

Thursday

DK Akord

  • Collegiate Shag začátečníci Učitelé: Dario & Zuz 18:00 - 19:00
  • Swing Dances Učitelé: Dario & Zuz 19:10 - 20:10
  • Blues Začátečníci Učitelé: Dario & Zuz 20:20 - 21:20

Lindy Hop začátečníci

Lindy Hop je nejrozšířenější ze swingových tanců na světě. Je považován za základ, který je fajn se naučit než půjdeš dál. Kurz je určený pro úplné začátečníky. Naučíš se základní bounce, různé typy stepů, pár základních figur. A pak už stačí jen vyrazit na tančírnu a užít si swingový rytmus.
 

Collegiate shag začátečníci

Máš rád rychlá tempa a jsi bezprostřední? Pak se ti určitě bude líbit tenhle tanec. Kurz je určený pro úplné začátečníky. Naučíš se základní krok, který je dobré si pořádně zažít. Seznámíš se se základními figurami, ze kterých pak vychází celá řada dalších variací. A navíc je výborný na zlepšení kondičky!
 

Sólo začátečníci – Charleston

Jsi individualita a baví tě souznění s hudbou, nebo nemáš partnera a chceš tančit? Pak je pro tebe nejvhodnější sólo. Naučíš se základní charlestonové stepy, které ti pak budou sloužit jako zásobník, ze kterého můžeš čerpat a prožít tak hudbu po svém. Sólo charleston se budeme učit prostřednictvím choreografie rozdělené do několika částí. Naučené kroky pak můžeš využít nejen v sóle, ale i v párovém tanci.

Collegiate Shag pokročilí

Collegiate Shag – pokročilí: Pokud máš zmáklý základní krok, znáš základní pozice, otočky a směry, kterými se můžeš vydat a neztrácíš se v nich, pak je tvůj taneční základ natolik silný, abys navštívil tenhle kurz. V něm se zaměříme na různé variace základních figur a rozšíříme tvůj základní footwork.

Swing KIDS

Máte doma děti ve věku od 8 do 13 let? Přihlašte je do naší jazzové přípravky! Během kurzu se naučíme základní jazzové kroky, které budeme postupně spojovat do krátké choreografie, se kterou pak před vámi vystoupíme!
 

Swing Dances

I Swingové tance měly svůj vývoj. A my se na něj spolu v lekcích podíváme. Čeká nás historický průřez od One stepu, Pea body, Foxtrotu přes slavný 20. Charleston až po Break away, který je známý tím, že se tanečníci poprvé odpojili z blízkého držení do otevřeného. My se během tohoto kurzu naučíme od každého trochu, ale nebojte, vše se naučíte dostatečně kvalitně a pohodlně natolik, že si tance budete schopni začlenit do vašeho tanečního repertoáru a váš styl bude pestrobarevný jako tento kurz!

Blues začátečníci

Blues začátečníci – Historie tohoto tance je starší než u swingu, je však těžké říct o kolik, jedná se totiž o tanec lidový, který se tančil v různých částech USA. Formoval se nejčastěji v nočních klubech a barech, kde si lidi chodili užívat pomalá a svůdná tempa. A to jak poslechem, tak i tancem. Pokud je vám tato hudba blízká, vyzkoušejte s námi blues. Budeme se věnovat základní filozofii tance, správnému bouncu a taky se naučíme pár cool figur. Slibujeme, že už po první hodině si zatančíte s kýmkoliv.

Lindy Hop pokročilí – Charleston

Všichni víme, že Lindy Hop a Charleston jsou jako bratr a sestra. My se naučíme, jak instinktivně propojovat lindy hopové triple stepy s charlestonovými kicky. Cílem kurzu je začlenit do vašeho Lindy Hopu prvky Charlestonu a zautomatizovat tohle propojení ve středních tempech.