fbpx

Narozeninový víkend

 

 

Učitelé

 

Marek a Dario jsou takoví swingoví bratři v triku. Marek je tanečník z Brna a Dario tady z Ostravy. Oba se seznámili ve swingovém světě a pro svoji vášeň ke starým klipům a zalíbení ve vintage stylu se hned spřátelili a začali spolu čas od času trénovat a probírat historii a hudbu. Rádi spolu dělají rekonstrukce starých rutin a objevují filozofii tance (jak párového, tak sólového). Mají rádi jednoduchost, uvolnění a stabilní rytmus. S vámi se přijdou podělit o to, jak si užit sólo tanec a uvolnit se při něm.
Carlos je profesionální tanečník z Mosambiku, tančil v Mosambickém národním baletu, ve skupině Companhia Nacional de Dança e Canto a také ve sdružení Hodi Maputo Afro-Swing. V současné době tančí a vyučuje tradiční mosambické tance, swingové a afro-swingové tance nejen v Ženevě, ale také v Evropě na mezinárodních festivalech.
Tradiční mozambické tance jsou velmi rytmické a intenzivní a v době portugalské kolonizace sloužily jako forma kulturního odporu.
Když Carlos objevil swingové tance, okamžitě si tyto afroamerické tance zamiloval pro jejich dvojí (africký a evropský) původ a možnost díky nim vyjádřit bohatství jazzové hudby. Rád se vrací k jazzovým kořenům a propojuje je s tradičními mosambickými tanci.
Pro Carlose je tanec vyjádřením hudby a jejích rytmů v pohybu a veškerou tuto energii předává na jevišti i na svých hodinách.

17. 6. až do 19. 6. 2022 – 2. narozeniny Jazz Monkeys

Jazz Monkeys slaví 2. narozeniny a tentokrát jsme si pro vás připravili víkend plný tance. Co vás čeká? Lekce s mezinárodním lektorem Carlosem Machavou, který je původem z Mozambiku a vede taneční školu v Ženevě. Taky se můžete těšit na skvělé spojení našich známých lektorů Marka a Daria, kteří si pro vás připravili netradičně pojaté lekce sólo jazzu, 3 taneční párty, 2 kapely a celkem 4h workshopů.

Program: 

Máme pro vás nachystané 4h workshopů. Level je otevřený pro všechny.

PÁTEK:

16:00 – zahájení
16:30 – 17:00 Workshop Lindy Hopu pro začátečníky
18:00 – 20:00 Tančírna s kapelou Lam Trio
(Farní zahrada Heřmanice, K návsi 6)
Vstup zdarma
 
20:00 – 02:00 Tančírna ve Swing Cafe s kapelou Swingpáni a Markétou Komarovou (Škroupova 10)
Vstupné na místě: 250 Kč

SOBOTA:

10:00 – 11:00 – Afroswing (Carlos)
11:00 – 12:00 – Rozhýbej hrudník! (Carlos)
14:00 – 16:00 – Jak si užít sólo jazz? (Marek & Dario)
20:00 – 02:00 – Koncert kapely Jazz Today s Markétou Komarovou ve Swing Cafe (Škroupova 10)
Vstupné na místě: 250 Kč

NEDĚLE

10:00 – 12:00 SWAP oblečení ve Swing Café
14:00 – 17:00 Piknik & tančírna u řeky (molo za Novou radnici v Komenského Sadech)
a těšit se můžete na pravý Stanley’s Dixieland
Vstup zdarma

 

Cena:

Party pass – 400Kč (NENÍ MOŽNOST KOUPIT LÍSTKY NA MÍSTĚ!!!)

Full pass – 850Kč

 

Těšíme se na vás, Jazz Monkeys

Registrace byla ukončena...