Tanečníci Jazz Monkeys

Uskupení Jazz Monkeys vzniklo jako swingový taneční projekt zaměřený na taneční vystoupení a workshopy či ukázky jednotlivých tanců s povídáním o jejich historii. Pokud byste vaši akci chtěli něčím oživit a zažít něco netradičního, co bude lidi bavit, tak neváhejte a ozvěte se nám. Věříme, že vymyslíme něco přesně na míru pro vás!

Lektoři

Jsme komunita swingových nadšenců, která se společně podílí na rozšíření swingu v Ostravě.

Zuzka

Zuzka je prostě střela, na parketě je první a vždy končí poslední. Se svojí energií dokáže rozjasnit každou místnost. Spolu s Dariem jsou zakladateli Jazz Monkeys. Věnuje se swingu jen o měsíc déle než Dario a také už sklidila několik úspěchů a výher v různých tanečních soutěžích. Třeba v Mnichově, Innsbrucku, Brně nebo na jednom z největších swingových festivalů zaměřených na tanec collegiate shag v Barceloně, kde se umístila hned dvakrát, a to v sólo shagu a o rok později i v párovém collegiate shagu. Zuzka se kromě lindy hopu primárně zaměřuje na swingový tanec zvaný collegiate shag, který je charakteristický svou ztřeštěností a rychlými pohyby nohou. Letos se ale dostala i do finále soutěže v sólo jazzu v Brně. S Dariem tvoří opravdu velmi energický pár.

Dario

Dario je taneční lektor, performer a zakladatel Jazz Monkeys. Věnuje se swingovému tanci zvanému lindy hop, který byl ve 30. letech minulého století charakteristický svojí energičností a využíval prvky akrobacie. Dále se specializuje na sólo jazz/charleston, který byl populární ve 20 až 40. letech pro svoje specifické kroky. Ukázku charlestonu můžete vidět například ve filmu Velký Gatsby. Dále tančí swingové tance jako jsou: collegiate shag, párový charleston, one step, two step, blues. I přestože se Dario swingu věnuje pouhé dva roky, už po roce a půl zaznamenal první úspěchy, když vyhrál 3. místo na mezinárodním swingovém festivalu v Německu. Půl roku na to se opět umístil na 3. místě na mezinárodním festivalu v Brně. Také působí jako taneční performer v novém brněnském kabaretu Cabaret des Péchés.

Adam

Adam začal se swingem před třemi lety spolu se svou manželkou a naší taneční lektorkou Zuzkou. Oběma učaroval Collegiate shag, a tak spolu navštívili několik mezinárodních festivalů a učili se od těch nejlepších shagařů. Kromě shagu se také aktivně věnuje Lindy Hopu. Je výborný učitel, který má pochopení i pro ty největší dřeva. Poslední dobou je to právě on, kdo stojí za našimi propagačními videi a fotkami. Děkujeme Áďo!

Janča

Janča je taneční lektorka, která původně začínala učit ve Frýdku-Místku v Old Town Swing a potom se zaměřila na Ostravu, kde je jednou ze zakladatelů taneční školy Swingville a kde začala i vystupovat. Ze swingových tanců se věnuje nejvíce lindy hopu. Díky svému elegantnímu stylu, který Janču vystihuje, se začala věnovat i tanci balboa, což je velice rychlý, ale zároveň velmi elegantní a něžný tanec. Nikdy dříve nic netancovala, ale swing ji úplně pohltil a má v tomhle směru veliké cíle.

Tým

Bez vášně a zápalu našeho týmu by to zkrátka nešlo! Děkujeme za pomoc s organizací kurzů, lekcí, tančíren i vystoupení.

Stela

Stell the HepCat – kreativní divoká kočka, pro kterou je swing celou duší, tělem i vesmírem. Staví na tradici, ovšem svobodomyslně bortí všechny hranice a tvoří svůj vlastní styl. V jedné osobě je tanečnicí, lektorkou, performerkou, návrhářkou tanečních oděvů, švadlenou, selektorkou tradiční swingové hudby a electro swingovou DJ-ane. Tančila snad dříve, než se naučila chodit. Prošla si modernou, základy latiny, slovenského lidového tance i dlouhými lety baletního drilu. Za srdce ji však před lety chytl (a nepustil) swing a předswingová éra. Po úspěšném účastnění se mezinárodních soutěží v Boogie Woogie založili v Bratislavě s přáteli vlastní taneční školu B-Swing. Zde několik let vyučovala Lindy Hop a Solo Charleston / Jazz steps. Mladou generaci přivádí k tanci svými bláznivými workshopy Charlestonu na česko-slovenské šnůře Electroswing Fever. Zažít ste ji mohli vícekrát na pódiu letních festivalů Pohoda, Colours of Ostrava a Beats for Love. Její specialitou je muzikalita a propojení světa hudby a tance.

Peťa

Peťa je náš nejmladší člen týmu. Netancuje dlouho, ale zato tancuje v podstatě pořád. A když zrovna netancuje, tak si alespoň prozpěvuje. Swingu zkrátka propadl naplno. Při vysokoškolských studiích pochopitelně preferuje, jak název napovídá, Collegiate Shag. Přesto má v oblibě také Lindy Hop a v poslední době flirtuje s Boogie Woogie. Jeho nepříliš tajnou láskou je jazz, a to v nejrůznějších formách od modálního jazzu přes hard-bop až po gypsy-swing. Pokud na tančírně hrajou fláky tak staré, že už je nikdo nepamatuje nebo to třeba zní francouzsky, šance jsou, že dnes hraje on.

Ozvěte se nám

Rádi si s vámi popovídáme a zodpovíme vaše dotazy.

Dario Bilić

+420 773 927 637

Zuzka Lindovská

+420 736 254 030

Email

info@jazzmonkeys.cz

Cena

​Cenová nabídka je vždy individuální. Záleží na tom, co si budete přát. Napiste nam nebo klidne zavolejte. Věříme, že společne vymyslíme něco, co naplní vaše představy.
​Budeme se na vás těšit.