fbpx

Tanečníci Flyin‘ Hoppers

Uskupení Flyin‘ Hoppers vzniklo jako swingový taneční projekt zaměřený na taneční vystoupení a workshopy či ukázky jednotlivých tanců s povídáním o jejich historii. Pokud byste vaši akci chtěli něčím oživit a zažít něco netradičního, co bude lidi bavit, tak neváhejte a ozvěte se nám. Věříme, že vymyslíme něco přesně na míru pro vás!

Lektoři

Jsme komunita swingových nadšenců, která se společně podílí na rozšíření swingu v Ostravě.

Zuzka

Zuzka je prostě střela, na parketě je první a vždy končí poslední. Se svojí energií dokáže rozjasnit každou místnost. Spolu s Dariem jsou zakladateli Flyin‘ Hoppers. Věnuje se swingu jen o měsíc déle než Dario a také už sklidila několik úspěchů a výher v různých tanečních soutěžích. Třeba v Mnichově, Innsbrucku, Brně nebo na jednom z největších swingových festivalů zaměřených na tanec collegiate shag v Barceloně, kde se umístila hned dvakrát, a to v sólo shagu a o rok později i v párovém collegiate shagu. Zuzka se kromě lindy hopu primárně zaměřuje na swingový tanec zvaný collegiate shag, který je charakteristický svou ztřeštěností a rychlými pohyby nohou. Letos se ale dostala i do finále soutěže v sólo jazzu v Brně. S Dariem tvoří opravdu velmi energický pár.

Dario

Dario je taneční lektor, performer a zakladatel Flyin‘ Hoppers. Věnuje skoro všem swingovým tancům, zejména  lindy hopu, který byl ve 30. letech minulého století charakteristický svojí energičností a využíval prvky akrobacie. Dále se specializuje na sólo jazz/charleston, který byl populární ve 20 až 40. letech pro svoje specifické kroky. Ukázku charlestonu můžete vidět například ve filmu Velký Gatsby. Dále tančí swingové tance jako jsou: collegiate shag, párový charleston, one step, two step, blues. I přestože se Dario swingu věnuje pouhých pět let, už po roce a půl zaznamenal první úspěchy, když vyhrál 3. místo na mezinárodním swingovém festivalu v Německu. Půl roku na to se opět umístil na 3. místě na mezinárodním festivalu v Brně a v Polsku se 3x po sobě umístil, jednou 3. místo, podruhé 2. místo a nakonec i konečně 1. místo. Také působil jako taneční performer v brněnském kabaretu Cabaret des Péchés.

Janča

Janča je taneční lektorka, která původně začínala učit ve Frýdku-Místku v Old Town Swing a potom se zaměřila na Ostravu, kde je jednou ze zakladatelů taneční školy Swingville a kde začala i vystupovat. Ze swingových tanců se věnuje nejvíce lindy hopu. Díky svému elegantnímu stylu, který Janču vystihuje, se začala věnovat i tanci balboa, což je velice rychlý, ale zároveň velmi elegantní a něžný tanec. Nikdy dříve nic netancovala, ale swing ji úplně pohltil a má v tomhle směru veliké cíle.

Kača

Kača je v našem týmu nepostradatelná. Vše ví z první ruky, protože je ta, která odepisuje na vaše dotazy a posílá nejnovější info o všech našich akcích a kurzech. Zároveň je také druhá polovička naší Janči. Nejenže jsou nefalšovaná dvojčata, ale když se s nimi dáte do řeči, máte pocit, že se vám zdvojily všechny smysly. Je to fascinující zážitek! Ale, když je poznáte blíž, zjistíte, že přeci jen nejsou stejné. Kača začala tančit swing nejen proto, že se jí líbil ten tanec, ale také proto, že je od přírody introvert a lákalo ji být součástí komunity. Jejím cílem je zlepšovat se v tanci tak, aby se v něm cítila komfortně a kreativně a nebála se účastnit mezinárodních festivalů. Ze swingových tanců má nejraději lindy hop, ale lákají ji i rychlejší tempa jako balboa a collegiate shag. Její oblíbený song je Like it is od Heart of Dixie, takže až zazní na tančírně, nezapomeňte ji vyzvat!

Tým

Bez vášně a zápalu našeho týmu by to zkrátka nešlo! Děkujeme za pomoc s organizací kurzů, lekcí, tančíren i vystoupení.

Stela

Stell the HepCat – kreativní divoká kočka, pro kterou je swing celou duší, tělem i vesmírem. Staví na tradici, ovšem svobodomyslně bortí všechny hranice a tvoří svůj vlastní styl. V jedné osobě je tanečnicí, lektorkou, performerkou, návrhářkou tanečních oděvů, švadlenou, selektorkou tradiční swingové hudby a electro swingovou DJ-ane. Tančila snad dříve, než se naučila chodit. Prošla si modernou, základy latiny, slovenského lidového tance i dlouhými lety baletního drilu. Za srdce ji však před lety chytl (a nepustil) swing a předswingová éra. Po úspěšném účastnění se mezinárodních soutěží v Boogie Woogie založili v Bratislavě s přáteli vlastní taneční školu B-Swing. Zde několik let vyučovala Lindy Hop a Solo Charleston / Jazz steps. Mladou generaci přivádí k tanci svými bláznivými workshopy Charlestonu na česko-slovenské šnůře Electroswing Fever. Zažít ste ji mohli vícekrát na pódiu letních festivalů Pohoda, Colours of Ostrava a Beats for Love. Její specialitou je muzikalita a propojení světa hudby a tance.

Peťa

Peťa je náš nejmladší člen týmu. Netancuje dlouho, ale zato tancuje v podstatě pořád. A když zrovna netancuje, tak si alespoň prozpěvuje. Swingu zkrátka propadl naplno. Při vysokoškolských studiích pochopitelně preferuje, jak název napovídá, Collegiate Shag. Přesto má v oblibě také Lindy Hop a v poslední době flirtuje s Boogie Woogie. Jeho nepříliš tajnou láskou je jazz, a to v nejrůznějších formách od modálního jazzu přes hard-bop až po gypsy-swing. Pokud na tančírně hrajou fláky tak staré, že už je nikdo nepamatuje nebo to třeba zní francouzsky, šance jsou, že dnes hraje on.

Monča

Monča je naše zapálená posila týmu. Vždy jede na 150%. Stará se nám o grafiku a design a je opravdu moc šikovná! Ke swingu ji přivedla láska ke starým filmům a celkově je milovnicí swingové éry. Jednou by chtěla tančit jako Ginger a my věříme, že s její vůlí se jí to povede! Ze swingových tanců jsou jí nejblíže collegiate shag, charleston a boogie woogie, energií rozhodně nešetří. Řídí se heslem: „Není čas, ztrácet čas!“ Stejně jako pro ostatní lidi v týmu se stal swing jejím životním stylem.

Ozvěte se nám

Rádi si s vámi popovídáme a zodpovíme vaše dotazy.

Dario Bilić

+420 773 927 637

Zuzka Lindovská

+420 736 254 030

Email

info@jazzmonkeys.cz

Cena

​Cenová nabídka je vždy individuální. Záleží na tom, co si budete přát. Napiste nam nebo klidne zavolejte. Věříme, že společne vymyslíme něco, co naplní vaše představy.
​Budeme se na vás těšit.