fbpx

Swing summer

 

Swing summer in Ostrava will last from 19 June to 25 September 2021.The programme includes: 13 concerts, 18 dance events, 4 swing schools with babysitting, 3 workshops, a swing fair. Tickets will be on sale at the door. You can buy online permanent pass for the swing weekend and tickets for the ball in advance –  Swing City Ostrava.

More info on: Swingové léto

The event is realized by the Cultural and Sports Association Elegant in cooperation with Jazz Monkeys. Other partners are Swingville and Swing Cafe and with the financial support of the Statutory City of Ostrava, Municipal District of Ostrava-South, Municipal District of Silesian Ostrava.

 

Čaj o páté v Družstvě, aneb slavíme 100 let Družstva

19. 6. Ostrava-Zábřeh
Oslavy 100 let Družstva, k tanci a poslechu hraje orchestr Gangsters of Swing. Součástí programu bude swingové vystoupení a tančírna.

Od kavárny k vinárně

6. 7. Ostrava
Projížďka na historických kolech mapující historii ostravských kaváren a vináren. Zakončená swingovou tančírnou pro rodiny s dětmi. Hlídání a občerstvení zajištěno!

Promenáda v Jubilejní kolonii

17. 7. Ostrava-Jih
Přehlídka historických velocipedů, dobový bar, skvělý orchestr Dolbend, který doprovodí ostravští swingaři svým vystoupením plným energie. Následovat bude večerní tančírna.

Výškovické swingování

7. 8. Ostrava-Výškovice
Živá hudba, vystoupení, workshop, tančírna.

Swingový kinematograf pod zámkem Zábřeh

14. 8. Ostrava-Zábřeh
Promítání swingových filmů, přednáška o historii swingu a jeho nejvýraznějších hudebních a tanečních představitelích. K tanci a poslechu hraje úžasný orchestr Gangsters of Swing, základní kroky vás naučí ostravští swingaři a můžete se těšit na skvělá swingová vystoupení.

Kolonáda

28. 8. Moravská Ostrava
Velkolepá retro akce bude probíhat v centru města podél řeky Ostravice. Můžete se těšit na vyjížďku na historických velocipedech zakončenou tančírnou pro rodiče s dětmi. Hlídání dětí i občerstvení zajištěno. A vy si můžete naplno užít zvuky živé hudby a naučit se základy swingu.