fbpx

Rozvrh

Registrace na pravidelné šestitýdenní kurzy se otevřou ke konci prázdnin. Přesné datum včas zveřejníme. Buďte ve střehu a chyťte si své místo!

Jaké kurzy nabízíme

Lindy Hop 1

Lindy Hop je nejrozšířenější ze swingových tanců na světě. Je považován za základ, který je fajn se naučit než půjdeš dál. Kurz je určený pro úplné začátečníky. Naučíš se základní bounce, různé typy stepů, pár základních figur. A pak už stačí jen vyrazit na tančírnu a užít si swingový rytmus.

Collegiate shag 1

Máš rád rychlá tempa a jsi bezprostřední? Pak se ti určitě bude líbit tenhle tanec. Kurz je určený pro úplné začátečníky. Naučíš se základní krok, který je dobré si pořádně zažít. Seznámíš se se základními figurami, ze kterých pak vychází celá řada dalších variací. A navíc je výborný na zlepšení kondičky!

Boogie Woogie 1

Miluješ dobu rokenrolu? Jsi živel a chceš se vybít? Přijď se naučit základy tance, který se vyvinul v 50. letech z lindy hopu zásluhou Evropanů. Boogie woogie se tančí na 6 dob a liší se od lindy v basic stepu a v energii.

Sólo jazz 1

Jsi individualita a baví tě souznění s hudbou. Pak je pro tebe nejvhodnější sólo jazz. Naučíš se základní stepy jazzové abecedy, které ti pak budou sloužit jako zásobník, ze kterého můžeš čerpat a prožít tak hudbu po svém. Jazz stepy se budeme učit prostřednictvím choreografie rozdělené do několika částí. Na konci kurzu pak s celou choreografií vystoupíme na tančírně.

Lindy Hop 2 (swing out)

Umíš už základní přeměny a otočky a chtěl by ses konečně naučit tu nejslavnější lindy hopovou figuru? Pak se zapiš právě zde! I cesta je cíl, říká se. A swingout je taková figura, kterou si lindy hoppeři šperkují celý život. My se budeme učit různé směry, zpomalení, změny strečů, budeme si hrát s dobami, které můžou ve výsledku změnit celý charakter swingoutu.

Swing Lab

Prošel jsi už mnoha lekcemi, ale stále máš touhu se vzdělávat dál a posouvat své hranice. Chceš se s námi účastnit různých mezinárodních festivalů a hledat svůj vlastní swingový styl. Pak právě pro tebe je určený tenhle kurz. Naše swingová laboratoř bude různorodá, budeme se věnovat různým tématům, které si na začátku s vámi osobně stanovíme podle toho, čemu se chcete věnovat. V nabídce mohou být: různé typy airstepů, cool figury, muzikalita, footwork, propojování různých stylů tanců do jednoho…

Swing KIDS

Máte doma děti ve věku od 8 do 13 let? Přihlašte je do naší jazzové přípravky! Během kurzu se naučíme základní jazzové kroky, které budeme postupně spojovat do krátké choreografie, se kterou pak před vámi vystoupíme!