fbpx

Letní tančírny

2021

Repro hudba

kapely

Čaj o páté v Družstvě, aneb slavíme 100 let Družstva

19. 6. Ostrava-Zábřeh
Oslavy 100 let Družstva, k tanci a poslechu hraje orchestr Gangsters of Swing. Součástí programu bude swingové vystoupení a tančírna.

Od kavárny k vinárně

6. 7. Ostrava
Projížďka na historických kolech mapující historii ostravských kaváren a vináren. Zakončená swingovou tančírnou pro rodiny s dětmi. Hlídání a občerstvení zajištěno!

Promenáda v Jubilejní kolonii

17. 7. Ostrava-Jih
Přehlídka historických velocipedů, dobový bar, skvělý orchestr Dolbend, který doprovodí ostravští swingaři svým vystoupením plným energie. Následovat bude večerní tančírna.

Výškovické swingování

7. 8. Ostrava-Výškovice
Živá hudba, vystoupení, workshop, tančírna.

Swingový kinematograf pod zámkem Zábřeh

14. 8. Ostrava-Zábřeh
Promítání swingových filmů, přednáška o historii swingu a jeho nejvýraznějších hudebních a tanečních představitelích. K tanci a poslechu hraje úžasný orchestr Gangsters of Swing, základní kroky vás naučí ostravští swingaři a můžete se těšit na skvělá swingová vystoupení.

Kolonáda

28. 8. Moravská Ostrava
Velkolepá retro akce bude probíhat v centru města podél řeky Ostravice. Můžete se těšit na vyjížďku na historických velocipedech zakončenou tančírnou pro rodiče s dětmi. Hlídání dětí i občerstvení zajištěno. A vy si můžete naplno užít zvuky živé hudby a naučit se základy swingu.

2020

Repro hudba

CHILL, SWING & DANCE

Pravidelné čtvrteční tančírny v CHILL OUT zóně na Parkáči před Futurem od 17:30 do 22 hodin.
Swing není jen tanec, je to lifestyle. Přijďte se přesvědčit sami! Připravili jsme si pro vás celou řadu netradičních workshopů, kreativních dílen i retro handmade marketů…
 

Videa

Swingalia live, chill & dance

Tapas, Víno, Swing

Birthday jam

kapely

Swingpáni na zámku

Pravidelné úterní tančírny se Swingpány na Zámku Zábřeh. Přijďte si vychutnat romantiku na zámku, výborné puškvorcové pivo, chytlavé melodie a tanec s Jazz Monkeys.
 

Tapas, Víno, Swing

8. 7. v CO KAFE od 18 do 22 hodin (vstupné do klobouku), hrají Swingpáni.

Swingalia v Porubě

15. 7. od 16 hodin, součást projektu Letní umělecká scéna v Porubě.

Promenáda v Jubilejní kolonii

9. 8. od 16 do 22 hodin, zažijte prvorepublikovou promenádu v jedné z nejkrásnějších částí Ostravy v Jubilejní kolonii.

Swingalia live, chill & dance

23. 7. od 18 do 22 hodin, přijďte si zatančit, poslechnout skvělou hudbu a naučit se pár triků jak na retro účesy.

Swinghouse Jump on the road

5. 8. v CO KAFE zahraje od 19:30 hodin brněnská kapela Swing House v rámci jejich turné Jump on the road.

Swingalia live, chill & dance

13. 8. od 18 do 22 hodin, přijďte si zatančit, poslechnout skvělou hudbu a vyrobit si vlastní kytky do vlasů, čelenky nebo jiné stylové retro doplňky.

Swingová tančírna pod štramberskou trúbou

14. 8. od 18 do 22 hodin. Zažijte jedinečnou atmosféru 30. – 40. let 20. století pod širým nebem. Nezní to báječně? Připraveno je pro vás vystoupení a workshop pro začátečníky pod taktovkou taneční školy Jazz Monkeys. Takže nezoufejte, pokud neovládáte swingové kreace. Naučíme vás několik základních kroků, abyste si mohli tančírnu užít plnými doušky i vy. A pokud netančíte přijďte si třeba jen poslechnout stylový a energický Swingalia Band, který nás bude doprovázet celý večer svým neotřelým repertoárem hitů světové i české swingové éry. Vstup zdarma!

Swingalia live, chill & dance

10. 9. od 18 do 22 hodin, přijďte si zatančit, poslechnout skvělou hudbu a naučit se, jak správně vázat kravaty a šátky do vintage stylu.